Сертифікати та СВС

 

Програмне забезпечення (ПЗ), що здійснює накладення та перевірку ЕЦП, а також формування та управління статусом сертифікатів, формує і відправляє до серверів ЦСК електронні запити і одержує відповіді на них.

Відповіді, що формуються ЦСК, засвідчуються ЕЦП з використанням особистих ключів серверів ЦСК. Для перевірки ЕЦП цих відповідей ПЗ повинно мати доступ до сертифікатів служб (серверів), що наклали підпис. У звичайному режимі роботи одержання цих сертифікатів проводиться в автоматичному режимі через Інтернет. Однак, можлива робота ПЗ в офф-лайн режимі. Тоді актуальні сертифікати служб можуть бути завантажені з сайту і доставлені на офф-лайновий комп'ютер на знімному носії.

Списки відкликаних сертифікатів (СВС) служать механізмом перевірки дійсності сертифікату, якщо не використовується OCSP. СОС публікуються на сайті кожного разу після формування. Таким чином СВС також може бути завантажений з сайту і переданий на офф-лайн комп'ютер на знімному носії.

Завантажити службові сертифікати ЦСК та актуальні списки відкликаних сертифікатів можна на відповідних сторінках цього розділу.