Про КНЕДП

 

Відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», кваліфікований надавач електронних довірчих послуг - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, фізична особа - підприємець, яка надає одну або більше електронних довірчих послуг, діяльність якої відповідає вимогам цього Закону та відомості про яку внесені до Довірчого списку.

Кореневим органом національної системи електронного підпису, що в технічній сфері іменується інфраструктурою відкритих ключів (ІВК), є ЦЗО.

ЦЗО засвідчує сертифікати КНЕДП та ЗЦ. КНЕДП є ланкою другого рівня (ті, що засвідчуються ЦЗО) або третього рівня (ті, що засвідчуються відомчими ЗЦ) в державній ІВК і здійснює безпосередню роботу з користувачами.

КНЕДП ОПУ засвідчує свій відкритий ключ в ЦЗО і таким чином знаходиться на другому рівні ієрархії в національній системі ЕП. Мета діяльності КНЕДП ОПУ - надання послуг ЕП для співробітників правоохоронних органів у всіх сферах застосування ЕП, пов'язаних із службовою діяльністю.

КНЕДП ОПУ надає своїм користувачам такі послуги:

  • реєстрація користувачів;
  • допомога в генерації ключів ЕП;
  • формування сертифікатів відкритих ключів;
  • підтримка послуг управління статусом сертифікатів (блокування, відновлення, скасування сертифікатів);
  • поширення інформації про статус сертифікатів (публікація списків відкликаних сертифікатів, підтримка протоколу інтерактивного визначення статусу сертифіката (OCSP));
  • надання послуги формування електронної позначки точного часу.