Стати користувачем ЦСК

 

Користувач ЕЦП - особа, яка отримує від ЦСК послуги електронного цифрового підпису, володіє особистим ключем та використовує його для накладення підпису відповідно до вимог законодавства.

Підставою для того щоб стати користувачем ЦСК ГПУ є подача заяви за умови посадової приналежності особи до правоохоронних органів.

Особа, яка подала заяву, стає користувачем ЦСК з моменту його реєстрації та формування їй першого стартового сертифікату. Надалі, в незалежності від того чи має користувач на даний момент діючий сертифікат чи ні, його реєстраційні дані, сформовані йому сертифікати і всі документи щодо зміни статусу сертифікатів зберігаються в ЦСК, а у разі припинення діяльності ЦСК передаються в Центральний засвідчувальний орган (ЦЗО) (є підрозділом Міністерства юстиції України). Згідно з вимогами закону України «Про електронний цифровий підпис» ці дані повинні зберігатися протягом терміну, не меншого, ніж встановлений для електронних документів (або їх паперових аналогів), що можуть бути підписані користувачем за допомогою ЕЦП.

ЦСК та ЦЗО здійснюють заходи з надійного збереження особистих і службових даних користувачів, які були їм надані, та несуть відповідальність за їх захист від несанкціонованого доступу.

Для того щоб стати користувачем ЦСК та приступити до використання ЕЦП необхідно пройти такі процедури:

  • реєстрація;
  • генерація ключів ЕЦП;
  • формування сертифікату відкритого ключа.