Порядок поновлення сертифіката

 

Поновлення сертифіката повертає йому статус діючого після того, як він був заблокований. Поновлення скасованого сертифіката неможливе.

Поновлення сертифіката можливо протягом терміну його дії і до закінчення періоду його блокування. Якщо до закінчення періоду блокування сертифіката власник не подає заяву про поновлення, ЦСК автоматично скасовує сертифікат протягом дня наступного за закінченням строку.

Дня поновлення сертифікату необхідно особисто подати заяву в паперовому вигляді в обслуговуючий центр реєстрації ЦСК. Прийом заяв здійснюється в робочий час відповідно до розпорядку роботи.

Заява заповнюється за встановленою формою та засвідчується підписом власника сертифіката. Форма заяви для заповнення може бути завантажена з сайту ЦСК. На сайті також розміщений зразок заповнення заяви. Заява подається оператору реєстрації ЦСК. Разом із заявою оператору пред'являється оригінал паспорта та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Оператор встановлює особу заявника за паспортом, звіряє паспортні дані із збереженими в базі даних ЦСК та ідентифікує заявника як користувача ЦСК. У разі успішної ідентифікації оператор реєстрації візує заяву, позначає на ній дату та час прийому і передає адміністратору реєстрації.

Адміністратор реєстрації за допомогою спеціального ПЗ формує електронний запит на поновлення, засвідчує його своїм ЕП та надсилає на обробку до ЦСК. Після обробки заявки в ЦСК статус сертифіката змінюється на «діючий» і інформація про зміну статусу розміщуєьтся у списку відкликаних сертифікатів (СВС).

Сертифікат вважається чинним після поновлення з моменту публікації СВС з інформацією про відповідну зміну статусу.

Час обробки заяви про поновлення з моменту подачі до випуску СВС не може перевищувати двох годин.