Стати користувачем КНЕДП ОПУ

Користувачі електронних довірчих послуг - підписувачі, створювачі електронних печаток, відправники та отримувачі електронних даних, інші фізичні та юридичні особи, які отримують електронні довірчі послуги у надавачів таких послуг відповідно до вимог законодавства.

Підставою для того щоб стати користувачем КНЕДП ОПУ є подача заяви за умови посадової приналежності особи до правоохоронних органів.

Особа, яка подала заяву, стає користувачем КНЕДП ОПУ з моменту його реєстрації та формування їй першого стартового сертифіката. Надалі, в незалежності від того чи має користувач на даний момент діючий сертифікат чи ні, його реєстраційні дані, сформовані йому сертифікати і всі документи щодо зміни статусу сертифікатів зберігаються в КНЕДП ОПУ, а у разі припинення діяльності КНЕДП ОПУ передаються в Центральний засвідчувальний орган (ЦЗО) (є підрозділом Міністерства цифрової трансформації України). Згідно з вимогами Закону України «Про електронні довірчі послуги» ці дані повинні зберігатися протягом терміну, не меншого, ніж встановлений для електронних документів (або їх паперових аналогів), що можуть бути підписані користувачем за допомогою ЕП.

КНЕДП та ЦЗО здійснюють заходи з надійного збереження особистих і службових даних користувачів, які були їм надані, та несуть відповідальність за їх захист від несанкціонованого доступу.

Для того, щоб стати користувачем КНЕДП ОПУ та приступити до використання ЕП необхідно пройти такі процедури: